Dnes je běžným standardem, že je všechno online, včetně poznámek, které se dříve psaly do deníčků a pak do lokálních programů. Zim sice obsahuje popis „osobní wiki“, ale ta wiki je lokální, ne internetová. Je to v podstatě elektronický deníček, i když hodně nabušený a přídomek „osobní znalostní báze“ by bylo lepší označení.
Jazyk: Angličtina
Programátorský editor Atom
Moderní programátorský editor a IDE psaný na platformě Elektron, což je JavaScript, HTML a CSS. Svého času se na podobné pozici možná nacházel jEdit, ale ten byl kvůli Javě dost neohrabaný.
Wekan
Nástroj pro projektové řízení a organizování agendy založené na principu kanban board – přesouvání karet mezi sloupci.
LibreOffice
Svobodný a bezplatný kancelářský balík obsahující aplikace, se kterými zvládnete nejen běžnou kancelářskou agendu. Hlavními programy jsou textový procesor Writer, tabulkový kalkulátor Calc a tvůrce prezentací Impress. Ale to není vše, co balík aplikací nabízí.
ownCloud
Aplikace sestává ze dvou součástí – serverové a klientské (desktopové, mobilní). Dominantní funkcí je sdílení souborů mezi počítači (a obecně zařízeními včetně mobilů a tabletů), práce s webovými aplikacemi a multimediální archiv (např. pro sdílení fotek a videí v rodině).
Matomo (dříve Piwik)
Analytický a statistický nástroj pro webové stránky. Uvádí se jako alternativa ke Google Analytics. Sledovací kód se vloží do kódu sledovaného webu a v aplikaci se pak sbíraj ídata, z nichž lze vytvářet přehledy (grafy, tabulky) týkající se návštěvnosti sledovaného webu.